You are not logged in.

Dear visitor, welcome to OGame Turkiye. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

TR CERRAHPASA

Fırkateyn

• "TR CERRAHPASA" is male
  • "TR CERRAHPASA" started this thread

Date of registration: Jan 28th 2009

Occupation: uzaybilimci,muhasebeci,fotoğrafçı

• Send private message

1

Friday, December 4th 2009, 10:29pm

Kısaca.... Savaş Nedir???

Eveeet saygıdeğer arkadaşlar.
Başlığımızdanda anlaşılacağı üzere konu gayet basit ve açık.
Esas konuya girmeden önce birkaç şey yazayım diyorum.

SAVAŞ NEDİR?
"Uluslar veya aynı ülkelerdeki iki teşkilatın (iç savaş) arasında, başka bir yolla elde edemediği şeyi kuvvet zoruyla almak, istediklerini kabul ettirmek ve başkasının isteklerine boyun eğmemek amacıyla girişilen kuvvet denemesidir"

eevet. Burayı okudunuz.. Bu savaşın bilimsel bir açıklaması.

Günümüz ekonomik boyutuna gelelim.

İleriye dönük yatırımlar, planlar yapan ülkelerin legal ya da illegal bir şekilde ekonomilerini zarara uğratmadan baskı ve güç kullanarak komşu ya da daha uzak ülkelere karşı yaptığı psikolojik-teknolojik-lojistik vs. harekattır.

Savaş ilan bir ülke bulunduğu gün içerisinde almaz. Belirli bir plan ve program dahilinde bunu gerçekleştirir. Bu da önceden hazırlık anlamına geliyor ki en önemli şey işte budur savaşta...

Şimdi günümüz OGAME sine değineceğim... esas varmak istediğim nokta burada...

Oyunu çok eskilerden beri oynayanda- daha yeni başlamış olanda olsun hiç farketmiyor...
Her ne kadar sanalda olsa etiğe uymayan bazı hareketler segiliyorlar.
Kendi ekonomilerini zarara uğratmak pahasına kasti olarak savaşanlar var.
Arkadaşlar savaşın kimseye savaşmayın demiyoruz. nihayetinde bir oyundur muhakkak saldıracaksınız.

...ama size saldırı esnasında yazarkende zarara uğrayacaksın gelme denildiği halde inatla gelenler var...

Sonuç nedir??? gemileri yok oluyor. ya da çok az bir kısmı geriye dönüyor...

ağlayacak değilim... sızlanmamda...
bu oyunu yılladır oynuyorum...
maksadım ben değil oyuna daha yeni başlamış olanlara karşıda aynısını yapmayın...

Günden güne kan kaybeden oyunumuzu heptende soğutturmayalım...

Saygılarımla.
Harâbât Ehlini Hor Görme Sakın, Nice Defineye Mâlik Viraneler Var
İdrak-i meali bu küçük akla gerekmez, Zira bu terazi, bu kadar sıkleti çekmez.
İlim meclislerinde aradım kıldım taleb, her hüner makbul imiş İLLA EDEB İLLA EDEB
Gezdim Şam ile Halep, eyledim ilmi talep, insanda yok ise haya ile edep, OKUSADA MERKEP, OKUMASA DA MERKEP

MrLosT

Komuta

• "MrLosT" has been banned

Date of registration: Dec 8th 2007

• Send private message

2

Friday, December 4th 2009, 10:47pm

ya artık bu konuya gırmeyın ya burda savas oyunu oynuyoruz ısteyen saldırrı ısteyen saldırmaz ısteyen gerı ceker ısteyen cekmez ısteyen onum der ısteyen onum demez

filolar kalktıktan sonra...offllara yatıldıktan sonra artık gerı donusu yoktur savaslar olur oyuncular hırslanır ogame asıl boyle devam eder gule oynaya oynanmaz bu oyun..

yok onum dıyorum da gerı cekmelısın de yok etık deıl de arkadasım madem saldırılmasını ıstemıosun sana bas 200 gaus 1000 roket olsun bıtsın kımse de sana bulasmaz...

ogame hıc bır oyuna benzemez kım ne derse desın burada sadece savas yapılır..ve savasın etıgı yoktur..hersey mubahtır..

DipNot:hala sadece bir oyun=)))
LosT

TR CERRAHPASA

Fırkateyn

• "TR CERRAHPASA" is male
  • "TR CERRAHPASA" started this thread

Date of registration: Jan 28th 2009

Occupation: uzaybilimci,muhasebeci,fotoğrafçı

• Send private message

3

Friday, December 4th 2009, 10:58pm

MrLost arkadaşım.
dikkatini çektiyse zaten bende bu bir oyun dedim.
ister geri çekersin ister çekmessin. sana kalmış birşey.
benim açımdan hiçbir sakıncası yok... vurula vurula- vura vura öğrendim ben.

bir ibare kullandım -oyuna ilk girenler var muhakkak- onlar açıısndan diyorum.

Kaldıki diyorsun havaya kalkan filoyu neden geriye çekeyim.

bu senin fikrin. ama aynı şekilde bana saldırmaya gelen şahsa "arkadaşım ON" um dedim normal olarak;

sonra senin düşündüğünün ve belkide hiç akıl etmediğiniz bir cümle sarfetti.

Özverin için teşekkür ederim. İstesen filonu son ana kadar bekletir vurmaya az bir zaman kala çekerdin.. ben ise saldırının başında ON oldugunu öğrendim. Bari filoyu çekeyim geriye. sana gidip gelene kadar geçen zamanı değerlendirir belki başka av bulurum.............. diye düşünenler var.

yoksa bana ne kalmış vurup vurmamanız..

ben sadece olaya biraz daha farklı yaklaşın demek istedim.
Harâbât Ehlini Hor Görme Sakın, Nice Defineye Mâlik Viraneler Var
İdrak-i meali bu küçük akla gerekmez, Zira bu terazi, bu kadar sıkleti çekmez.
İlim meclislerinde aradım kıldım taleb, her hüner makbul imiş İLLA EDEB İLLA EDEB
Gezdim Şam ile Halep, eyledim ilmi talep, insanda yok ise haya ile edep, OKUSADA MERKEP, OKUMASA DA MERKEP

BwCorpse

Kruvazör

Date of registration: Oct 30th 2006

Occupation: Ogame

• Send private message

4

Friday, December 4th 2009, 11:08pm

Valla başlığı açan arkadaş iyi yazmışsın ne diyeyim ellerin dert görmesin, malesef bahsettiğin tarzda insan çok fazla ben o tarz oyuncuların genelde yaşlarına veriyorum , yada oyunu bilmemelerine :)

Ben daha sonda attığı zaman on dediğim halde filo kaldıranları gördüm :D ne oldu dönüşlerine kilit attırdım :)
- UnForgiven -

This post has been edited 1 times, last edit by "BwCorpse" (Dec 4th 2009, 11:09pm)

cctv

Komuta

• "cctv" is male

Date of registration: Nov 17th 2009

Occupation: network

• Send private message

5

Saturday, December 5th 2009, 1:01am

haklısın kesinlikle haklısın.. savaşıda çok güzel açıklamışsın.. hatta benim de en büyük sorunum zararına bana saldıranlar.. gelme işte daaa zarar ediyorsun
derdin ne psikolojik sorununmu var ne var.. gidip kar yapacağın filolar vursana..

herneyse bende bu maksatla yukarıda içimi dökmüş oldum.. sözün özü ben ne kadar dertlensemde bu soruna çözüm değil..
çünkü savaşta herşey mübahtır.. korsan savaşları ...soğuk savaşlar... yağma savaşları... savaş savaştır..
savaşta iyi kötü ayrımcılık olmaz.. savaşta kuralın tek geçerli olduğu yer savaş bittikten sonra kalan yaralıları ölüleri toplamak için verilen aradır.
geçmiş olsun dilemektir. bundan başka bir iyi tarafı yoktur savaşın. savaş yıkımdır çünkü.. acımasızlıktır.. sınır tanımaz. kanun tanımaz..
korsanı var kaçağı var haydutu var firarisi var kaçakçısı var deposunda deu saklayıp karaborsacılık yapanı var..

şimdi bunlar mübah değilde bi oyuncunun bir oyuncuya saldırmasımı günah oldu.. bu saldıranın sorunu. bırakın saldırsın çakılması yakındır..
ama zararınada saldırılmaz bunuda engelleyelim. sanırım bu sorun bu ara simlerde yaşanan sorundan dolayı.. bilmiyorum neden herkes te aynı sorun.
sim yapıyorlar karlı savaşa giriyor zarar ediyor..

ne dicektim ya unuttum valla.. ben aslında başka birşey vurgulayacaktım ama aklımdan gitti.. :dash: :dash: :dash: :stick:
:lol:
satmışım ogame i..

siz malkara dan geçtinizmi..====??????

:zzz: :zzz: :zzz: :F :F :F :F

My buddies